Jdi na obsah Jdi na menu
 

22. prosinec

22. 12. 2015

Co je to termín "pokémon"?
Toto slovo zná snad každý. Málokdo však ví, jak název vznikl. Bylo to tak, že v japonsku vznikl název Poketto Monsutâ, což v překladu znamená "Kapesní příšerky". Z těchto dvou slov nakonec vznikla zkratka Pokemon, která se uchytila i v japonsku. Do češtiny byli pokémoni přeloženi, jako Pokémon. Je to tedy Poke-tto mon-sutâ.

Jak se pokémoni vyvíjeli u nás, v USA a v japonsku?

Mladý Satoshi Tajiri už odmalička sbíral malé tvory a nejčastěji hmyz. Když si brouky prohlížel zblízka, napadlo ho vytvořit si vlastní tvory a hmyz. Tak vznikly hmyzí pokémoni. Následně vytvořil hry Red a Green. Hry se ujaly a následně pak Satoshi vytvořil i třetí verzi - Blue. Po hrách se vyvinuly TCG a po kartách vznikla i první pokémoní manga. Prvního dubna 1997 byl v japonsku odvysílán první díl. Dne 18.7.1998 vyšel na světlo i první pokémoní film. Film se stal nejsledovanějším filmem USA a proto se rozhodlo, že se ke každé pokémoní sérii natočí jeden film, který bude mít nazačátku prodlouženou verzi znělky série. Toto se však nedodrželo při šestém filmu, ale jinak je to všude. Nejpopulárnějším pokémonem se stal Pikachu, a to už po druhém dílu první série! Stal se tak logem Pokémonů, i přesto, že se v pokedexu nachází až na 25. místě.

Co to vlastně je Pokémon?
Pokémoni jsou inteligentní bytosti, které rozumí lidské řeči, ale většina umí říkat jen své jméno. Jen někteří legendární pokémoni umí mluvit naší řečí. Výjimkou je Mňau od rakeťáků, který nějak umí mluvit lidskou řečí také. Pokémoni mají svůj svět, který se dělí na několik oblastí. Některé z nich mají dokonce své ostrovy. Informace o všech pokémonech lze najít v Pokedexu, což je taková elektronická encyklopedie pokémonů. Podle svého typu, mají pokémoni různé útoky a možnosti například uspat, zmrazit apod. Pokémoni se dají chytit do takových míčků, kterým se říká PokéBally.

Co je to evoluce/vývoj?
Většina pokémonů se může vyvíjet a to buďto jednou nebo dvakrát. Tomu se říká vývojové stádium. Někteří pokémoni se vyvíjejí sami od sebe, někteří pomocí evolučních kamenů či jiných předmětů. Jsou také pokémoni, kteří se nevyvíjejí vůbec a k nim patří také všichni legendární pokémoni (když nepočítáme MegaEvoluce). Nalezneme i pokémony, kteří se vyvíjejí do dvou pokémonů a vy si můžete vybrat, do jakých (Poliwhirl). Extrémní pokémon je Eevee, který se může vyvinout celkem do osmi pokémonů. Každý z nich končí na -eon. Eeveeho evolucím se také říká Eeveelutions, přeloženo Eeveeluce.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A jen tak pro informaci; trenér smí u sebe mít najednou jen 6 pokémonů a každý pokémon může umět maximálně 4 útoky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář