Jdi na obsah Jdi na menu
 

Druhy zápasů

V této sekci vám popíši, jaké druhy zápasů existují. Je jich celkem šest a každý se svým způsobem liší.
Pozn.: Existuje ještě Inversní zápas, jenže ten je tak ojedinělý (byl použit jen jednou), že podle mne nemá cenu ho sem dávat. Pokud ho zde chcete, napište do komentářů.

Normální zápas
Tento zápas jistě všichni znáte. Je také nejtradičnějším způsobem zápasů. Jde o to, že jsou dva protivníci a zápasí jeden na jednoho. Pravidla tohoto zápasu zní: "Zápas jeden na jednoho. Jenom vyzyvatel smí měnit pokémony." Tento zápas se používá při zápasech na stadionu, či v některých soutěžích. Většina trenérů zápasí takto.


Dvojitý zápas
V tomto zápasu jsou dva trenéři. Každý si zvolí dva pokémony a ti spolu zápasí. Jinak je snad úplně stejný jako normální zápas. Jde o zápas dva na dva. 


Multi-zápas
V tomto zápasu jsou vždy dva trenéři na každé straně. Každý trenér si zvolí jednoho pokémona a zápasí se opět dva na dva. Jinak jsou zde úplně stejná pravidla, jako u prvních dvou druhů.


Trojitý zápas
Tento typ zápasení je naprosto stejný, jako první typ dvojitého zápasu. Rozdíl je v tom, že každý trenér vyšle do boje tři své pokémony. Jedná se tedy o zápas tři na tři. Pravidla jsou úplně stejná, jako u předchozích zápasů.


Rotační zápas
Tento druh zápasu je víceméně stejný, jako normální zápas jenže v zápase jsou tři pokémoni. Jen jeden z nich však útočí. Dva jsou vzadu a trenér může jednoho z nich vyměnit s pokémonem vepředu, který právě bojuje. Pravidla jsou stejná jako dříve.


"Tlupa" - Zápas se smečkou
Tento zápas nebyl v anime (stejně jako rotační zápas). V zápase je jeden trenér s jedním pokémonem a tlupa několika divokými pokémony stejného jména (např. 5x Axew). Pokémon trenéra může buď útočit na jednoho po druhém, nebo je všechny zlikvidovat najednou a to tím, že použije nějaký útok, který zasáhne více, než jednoho pokémona.


Vzdušný zápas
Tento zápas je jednoduchý - jeden na jednoho. Každý trenér však smí použít pouze létajícího pokémona, protože se jedná o zápas, kde musí být všichni pokémoni nad zemí. Proto se zápas většinou dělá nad nějakou roklí nebo podobná místa.


Obrácený zápas
Inverzní zápas je velmi zvláštní. A to tím, že je vlastně zrcadlový opak normálních zápasů. Útoky, které jsou normálně na jiného pokémon silné jsou nyní slabé a naopak. To znamená, že pokud použijete vodní útok na elektrického pokémona, bude tento útok velmi účinný. Ano. Je to zvláštní, ale je to tak. Například elektrický tip bude tentokrát velmi účinný na písečný typ. Prostě je to celé úplně naopak!


Vznešený zápas
V zápasovém druhu jménem "Vznešený Zápas" proti sobě stojí čtyři soupeři. Každý v jednom rohu čtverce. Každý trenér má tři pokémony, přičemž v poli má najednou jen jednoho z nich. Trenéři na sebe navzájem útočí a konec je ve chvíli, kdy jeden trenér nemá už žádného pokémona, který by byl schopen dál zápasit. Zbytek trenérů je obodován v závislosti na tom, kolik pokémonů porazil.


Zápas SOS
Jako SOS zápas označujeme to, když na nás zaútočí nějaký pokémon, který je větší, než všichni ostatní jeho druhu. Tento pokémon si navíc může na pomoc v zápasu zavolat i dalšího pokémona. Ovšem ne tak velkého.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář