Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mew a Hrdina Provázející Vlny - Lucario

21. 9. 2013

 
Mew a Hrdina Provázející Vlny - Lucario
Anglický název:
Lucario and Mystery of Mew
Japonský název: Mew and the Wave Hero
- - -
Kdysi dávno se v Oldoranském království odehrávala největší válka v historii Pokémonu. Tento příběh začíná v legendární minulosti, předtím, než vůbec existovaly pokébally.

Lucario používá svou auru, aby našel dvě armády pokémonů a lidí. Najedonu na něj zaútočí tři pokémoni. Lucario utíká a když se dotkne ledovce, promluví k siru Aaronovi, který se s ním spojí v zámku. Lucario Aarona varuje, že se armády chystají střetnout a jejich sídlo je mezi nimi.

Signál se přeruší a na Lucaria začnou útočit pokémoni. Ten se však brání a nakonec je porazí. Aaron si zavolá Pidgeota a letí za Lucariem.

Lucario osloví Aarona "můj pane" a ten mu řekne, že už dávno není jeho pán. Opustil královnu a také opustí palác. Lucario se za ním rozeběhne, ale nakonec zmizel.

V paláci zatím královna poslouchá Strom počátku – pláče.

Armády se konečně srazily, Pidgeot přinesl Aaronovu hůl Jeho Výsosti a náhle se ze Stromu počátku objevila zelená záře, která armády zastavila a všichni včetně Jeho Veličenstva z ní nespustily oči.

Najednou královně došlo, co Aaron udělal. Jediná naděje pro království je, jít do Stromu počátku – bydliště Mewa. Najednou se hrozivé síly přeměnily a zlost a nenávist byly najednou pochopení a naděje. V zemi nastal mír. A po té byl sir Aaron jako pravý strážce Aury.

O mnoho let později...

Naši hrdinové dorazili k paláci Cameron, kde království pořádá festival, aby uctili legendárního hrdinu, sira Aarona. Za tím účelem bude pokémonní soutěž a její výherce bude prohlášen za strážce aury. Nejdřív si ovšem musejí vybrat kostýmy. I Rakeťáci nezůstávají pozadu a také si vybírají kostýmy na festival.

Soutěž začíná a nejdříve se představí Její Veličenstvo, lady Ilene.

Ash se svým Pikachu soutěž vyhraje a je prohlášen za letošního strážce. Večer se koná obřad, kdy královna předá Aaronovu hůl Ashovi, který z ní uslyší hlas – Lucariův hlas.

Všichni tančí a skvěle se baví. Ash s May vypustí všechny své pokémony, aby si také něco užily. Pokémoni, ale nevydrží na jednom místě věčně, a tak se jdou podívat po paláci.

Za nimi jde Kidd, která s Ashem zápasila v soutěži. Kidd zavolá Banksovi , aby mu poslala data. V království se totiž schovává Mew, který na sebe bere podobu různých pokémonů a právě Kidd by ho chtěla chytit.

Ale Meowth od Rakeťáků jí uslyší a jde za ní.

Max zatím hledá pokémony a náhle uvidí Munchlaxe a rozhodl se jít za ním.

Kidd prozkoumává okolí a hledá Mewa, nakonec na něj narazí. Mew se poflakuje s Pikachu a ostatními pokémony. Kidd svým pokémonům nařídí, aby na Mewa nasadily vysílač. Pikachu ho ale brání, a tak se Mew teleportuje spolu s Pikachu a Meowth. Meztím ale Mewa zahlédne Max, který sledoval Munchlaxe.

Hůl, kterou drží Ash, začala zařit a z ní vyletěl Lucario. Myslí si, že Ash je sir Aaron. Myslí si, že je stále v době, kdy proti sobě bojují armády, ale královna Ilene mu vysvětlí, že spal stovky let a až teď se probudil. Královna Rin, za kterou ji považuje Lucario, byla jedna z jejích předchůdkyň.

Lucario po té pomocí telepatie vysvětluje, co se tehdy vlastně stalo, považuje sira Aarona za zrádce, protože si myslí, že opustil královnu, přičemž ji šel zachránit, protože vstoupil do Stromu počátku.

Najednou k nim přiběhne Max s pokémony a řekne všem, že viděl Mewa, který unesl Meowtha a Pikachu. Po té to potvrdila i Kidd. Královna tedy požádá, aby vedl Lucario Ashe ke Stromu počátku, aby tak mohl vysvobodit Pikachu s Meowth. Kidd se přidá k nim, protože by chtěla Strom počátku prozkoumat.

Další den společně vyráží na cestu. Lucario utíká a za nimi jednou v autě Ash a ostatní. V kufru se s nimi tajně vezou i Rakeťáci. Zastavují, aby si v klidu dali oběd.

Mew, Meowth a Pikachu si mezitím hrajou ve Stromu počátku, ale Meowth najednou spadne do kmene, kde se „vozí“ na bublinách a míří čím dál výš. Nakonec zase vylezou a jsou zpátky na zemi, přičemž mají krásný výhled na celé království.

Naši hrdinové dále sledují Lucaria, ten ale zastavil, protože se před nimi objevilo údolí gejzírů. Dali si tedy pauzu v horkém pramenu, kde všichni společně relaxují. Lucario mezitím vzpomíná na sira Aarona. Ash náhodou utrhl Květinu času. Legenda praví, že mohl pomocí ní nahlédnout sir Aaron do minulosti.

Večer, když všichni sedí u ohně a povídají si, vypráví i Ash příběh o tom, jak se vůbec s Pikachu dali dohromady. Lucario také poslouchal, ale stále je názoru, že jsou všichni lidé stejní a nejde jim důvěřovat.

Další ráno pokračují a už se blíží, když v tom zničehonic zastaví, protože zrovna na tom místě byl Lucario uvězněn před dávnými časy do hole. Objevila se tam Květina času, která se pomocí Lucariovo aury rozevřela a zajistila tak, že se všichni podívali do minulosti, proč byl Lucario uvězněn. Ale ukázalo se, že Aaron Lucaria opravdu zradil.

V tom se odněkud objevil Regirock a zaútočil na ně. Lucario odvedl všechny pryč. Utíkají mezi skálami a míří přímo do Stromu počátku. Dojdou až k samému středu. Utíkají nahoru hledat Pikachu, zatímco Kidd rozmístí své průzkumné roboty.

I Rakeťáci se dostali dovnitř, je ovšem pronásleduje Regirock.

Registeel ale průzkumné roboty postupně ničí.

Banks, který v laboratoři zkoumá vzorky, které mu posílají roboti přijde na to, že je něco špatně.

Pikachu po chvilce zaslechne Ashovo volání a rozeběhne se za ním i s Mew a Meowthem. Ale Ashovi se do cesty postaví Regice. Lukario s ním bojuje, ale nemá to cenu. Musí se vrátit dolů. Musejí najít jinou cestu. Narazí tak na Rakeťáky, které sleduje Regirock s Registeelem. Všichni utíkají pryč a stále míří ke svým pokémonům. Lukario běží jako poslední, aby ještě útočil na pokémony.

Najednou Jessie „spolkne“ divná hmota. Pak se objevují další a další a jedna „spolkne“ Jamese. Kidd poslala další aktuální data Banksovi, který jí sdělil, že ty divné hmoty můžeme přiřadit k bílým krvinkám, které sám produkuje Strom počátku, aby se zbavil infekce. Myslí si totiž, že naši hrdinové s ostatními jsou nějaká nemoc a ta hmota se je jen snaží zničit.

Ash řekne Kidd, aby ostatní odvedla pryč a on s Lukariem zůstanou, protože musí najít Pikachu.

Nakonec se k sobě dostanou a najdou se. Teď se musí dostat v pořádku ven, i když jsou kolem nich ty divné hmoty.

Banks Kidd navádí k východu, ale divné hmoty jsou všude. Podařilo se jim spolknout i Ashe s Kidd.

Mew vidí, jak je Pikachu smutný a jak brečí. Objeví se stejná zelená záře jako na začátku a všichni lidé se zase vrátí zpět ke svým pokémonům.

Meowth pak vysvětlil, že je Mew přivedl zpátky, protože se Stromem promluvil a vysvětlil mu, že nejsou žádné bakterie.

Tak tedy Kidd pochopila, proč Mew žije právě zde. On a Strom počátku žijí v symbióze, jsou na sobě závislí.

Ale Mew strašně zeslábl. Banks dal Kidd vědět, že se Strom rozpadá.

Mew je dovedl do středu Stromu, kde Lucario najde rukavice, které patřily siru Aaronovi. Ash narazí na Květinu času, která jim ukáže minulost.

Sir Aaron poprosil Mewa, aby si vzal jeho auru a aby tak zachránil království.

Jak praví legenda, sir Aaron se obětoval pro ostatní, aby tak obnovil mír.

Lucario chce dát svou auru Mewovi, ale není dost silný. Tak se k němu přidá Ash, protože on a sir Aaron mají stejnou auru.

Po té Lucario odstrčí Ashe, aby se nezničil.

Vznikne zelená záře a Strom počátku je zase zdravý.

Pak se Lucario dostane do suspendovaného stavu jako sir Aaron, a tak spolu ti dva navždy odejdou.
- - -
Trailer:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář