Jdi na obsah Jdi na menu
 

2. - Johto

22. 12. 2015

Legendární šelmy

Legendární šelmy jsou, stejně jako legendární ptáci, tři. Proto se jim také říká trio. Jsou legendami Johta. Stejně jako Věžové duo byli uvězněni ve vysoké věži, kde byli zasaženi bleskem. Věž začala hořet a trio bylo upáleno. Tyto tři legendy potom oživila jiná legenda: Ho-oh.

Raikou je žlutý tygr s černými pruhy. Jeho modrý štíhlý ocas doplňuje krásná elektrická jiskra. Raikou je z těchto tří nejrychlejší - elektrické typy většinou bývají rychlí. Má veliké dlouhé tesáky, které upozorňují na to, že je nebezpečný. Ovládá blesky.

Entei připomíná velkého lva, který vrhá plameny. Je to ohnivý typ. O Enteiovi se říká, že se rodí vždy, když nějaká sopka vybuchne, a že když řve, tak vybuchne sopka. Raikou je z nich sice nejrychlejší, ale podle pověstí je Entei nejsilnější.

Suicune je krásný vodní Pokémon. Na rozdíl od Entei a Raikou má tupé zuby - jako býložravci. Nad hlavou má krásný křišťálový diamant a z těch tří je myslím nejkrásnější. Suicune naproti ostatním šelmám je pomalý, ale zase má úžasnou obranu.

 

Věžové duo

Věžové duo se skládá ze dvou Pokémonů: Lugii a Ho-oh. Dali by se zařadit i do legendárních ptáků, liší se od nich však tím, že přebývají na vysokých věžích - od toho také vznikl název věžové duo. Oba dva legendární Pokémony vyplašil a odehnal strašidelný a mocný blesk - oba dva se proto přestěhovali.

Lugia je veliký psychický a létající Pokémon, který má velice zvláštní a obrovská křídla. Lugia je něco mezi drakem a ptákem. Lugia je hodně zvláštní, zatímco Ho-oh vypadá jako pták. Na rozdíl od Ho-oh má dobrou obranu a také i vyšší rychlost.

Ho-oh je druhý z věžového legendárního dua. Naproti Lugii má hodně velikou sílu a speciální útoky, zase není moc rychlý a má špatnou obranu. Je to veliký ohnivý a létající pták, který kdysi oživil tři legendární psi - s pomocí Lugii. Ho-oh je naprostým opakem Lugii.

 

Celebi

Celebi je srovnáván s Mew a je považovaný za druhého Mew, i když se mu vůbec nepodobá. Celebi je strážcem lesů, protože je psychický a travní typ, a tak může vidět do budoucnosti, často má nějaké vize. Je to roztomilý Pokémon :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář