Jdi na obsah Jdi na menu
 

4. - Sinnoh

22. 12. 2015

Strážci jezer / Jezerní trio


Tohle legendární trio má sílu zkrotit draky. Strážci jezer žijí v jezerech, která je chrání. Když si chtějí ověřit, že je vše v pořádku, tak na hladinu vypustí svého ducha (něco jako stín). Všichni jsou podle povídek ze stejného vejce.

Uxie je pokémon vědění a podle legend hodně silný Pokémon. Je psychického typu a říká se, že když se na někoho podívá, ublíží mu svými myšlenkami a tím se také způsobuje to, že většinou lidé, na které se podívá, zapomenou na vše, co doposud udělali. Uxie nechává oči zavřené i při bitvách. Stejně jako Mesprit a Azelf má na čele růžový diamant.

Mesprit je myšlenkový pokémon a je to psychický typ. Když se Mesprit někoho dotkne, tak ten dotyčný ztrácí po pár dnech své emoce. Stejně jako všichni tři ztělesňuje něco z lidské mysli. Dokáže zklidnit srdce snad každého živého tvora.

Azelf je pokémon síly vůle a je také psychického typu. Azelf se dokáže dostat do těla jiného Pokémona nebo člověka.Unie Azelf také může ovládat vůli kohokoliv na světě. Je možná tím nejmocnějším z trojky, asi proto, že dokáže ovládat téměř každého.

 

Stvořitelské trio

Stvořitelské trio se skládá ze tří opravdu silných a velikých Pokémonů. O stvořitelském triu se říká, že stvořili celý svět a že byli první, kdo svět vůbec navštívili - tedy až po Arceusovi. Starají se o čas, prostor a hmotu (antihmotu). Tyto tři mocné Pokémony se zlí Galakťáci pokoušeli oživit a tím také zničit svět. Jsou legendami Sinnohu!Všechny tři stvořil Arceus. Díky třím strážcům jezer se tyto tři legendy dokážou přivolat.

Palkia má právo na změnu prostoru, stará se tedy o prostor - okolí. Je to veliký vodní a dračí Pokémon. Palkia žije v trhlinách v časoprostoru, které jsou pravděpodobně vedle sebe.

Dialga je obrovský ocelový a dračí Pokémon. Dialga se v tomto případě stará o čas a stejně jako jiná legenda, Celebi, může cestovat v čase. S Palkií a Giratinou bojovali v jiné dimenzi.

Giratina se stará o hmotu a antihmotu, upravuje rozměry. Je duší a dračí typ. Giratina se někdy objeví na starých hřbitovech, ale jen hodně málokrát. Giratina může měnit tvar, jeden tvar má ve svém zrcadlovém světě, druhý v našem.

Měsíční duo

Měsíční duo se skládá ze dvou Pokémonů, kteří představují opačné fáze měsíce. Jsou to dva Pokémoni úplně opačného významu a dalo by se říct, že jeden přináší zlo a ten druhý dobro.málo krát

Darkrai je temný a silný Pokémon, který přináší zlé sny. Darkrai představuje nový měsíc a díky němu jsou způsobeny zlé sny, říká se že v tu chvíli přichází temnota. Objevuje se tehdy, kdy na obloze není vidět měsíc, také straší, ale ne že by byl zlý, používá to na svou obranu. Darkrai také dokáže mluvit lidskou řečí a přeměnit se ve stín.

Cresselia je ochranný Pokémon, lidi chrání před Darkraiovými zlými sny. Je to psychický typ a lidé si také pořizují její peří na ochranu před zlými sny. Cresselia představuje celý měsíc, objevuje se někdy když je "celý měsíc". Právě Cresselia zastavuje zlé sny, většinou lidem přináší dobré sny. Večer 
je vidět její zář jejího ocasu.

Strážci moře

Strážce moře tvoří dva velmi podobní Pokémoni, liší se trošku v barvě a ve složení těla.Darkovickými Jsou si hodně podobní s Mew duem, zase je to dítě a rodič.

Manaphy je považován za "rodiče". Je to vodní Pokémon, přebývá hluboko v mořích, kde je poměrně velká zima. Říká se, že má na dně svůj hrad, kde má sbírku krystalů. Jeho tělo se skládá na 70% z vody (možná i víc). Manaphy může klást vajíčka, ze kterých se vyklube Phione. Manaphy se narodil z nějakého zvláštního vajíčka.
- - -
Phione se k Mýtickým pokémonům řadí jen někdy, a proto ho naleznete ve článku "Ne-Legendární Pokémoni.
- - -


Heatran

Heatran je ohnivý a oceloví Pokémon, řadí se do skupiny samostatných legend. Podle legend se Heatran narodil v hořlavých plamenech nebo sopce. Přezimuje v teplých jeskyních, většinou v sopce. Narozdíl od ostatních legend může být Heatran kluk i holka. Je především legendou Sinnoh.

 

Regigigas

Regigigas je veliký mocný Pokémon normálního typu. Říká se, že když se sejdou tři další legendy Regirock, Regice a Registeel tak přivolají Regigigase, také se říká, že je Regigigas jejich pánem. Říká se, že odtáhl světadíly na jejich dnešní polohu. Je velikou legendou Sinnoh, stejně jako všichni tři Golemové má slabé stránky proti Bojovému typu. Podle legend obývá v chrámu ve městě Snowpoint, ale většina lidí tomu už nevěří, protože se z toho chrámu stala socha.

 

Shaymin

Shaymin je měnící se Pokémon a také velkou legendou. Je to travní typ žijící v Sinnoh, ale když potřebuje létat, přemění se do jiné formy, a to je ta druhá, kterou tu mám - ta je travní i létající. O Shayminovi se říká, že žije v ráji květin, je to taková louka, na které roste hodně květin, je daleko od lidí. Také se říká, že právě díky jemu je ve městě Floaroma mnoho květin.

Arceus

Arceus je krásný a veliký pokémon. Někdy je značen jako za neznámý typ (???). Je legendou Sinnoh a říká se, že právě on stvořil Dialgu, Palkii a Giratinu. Také je někdy značen za Pokémoního boha, také se o něm říká, že se narodil dřív, než byl stvořen měsíc. Prý byl stvořen z vejce, které přišlo z ničeho. Vytvořil zemi. Poté však padl do hlubokého spánku a nikdy se už nevzbudil. Arceus má schopnost měnit se. Mění se do všech možných typů. Je pár Pokémonů z těch, co se umí změnit, se dokáže změnit úplně. Arceusovi se změní jen kruh, který má na zádech. Také se říká, že ten, kdo ho chce probudit, ho probudí jedině jednou zvláštní flétnou, která je klíč k času. Přebývá v nebi - je to stejné, jako u jiných bohů, ti jsou většinou také v nebi.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář