Jdi na obsah Jdi na menu
 

7. - Alola

4. 8. 2016

Měsíc a Slunce (duo)


Solgaleo a Lunala jsou, překvapivě, opět legendární pokémoni, kteří jsou si pravými opaky. Jsou to maskoti her Sun a Moon.

Solgaleo je sluneční pokémon. Má podobu lva a umí se měnit do své druhé formy - Radiant Sun (Zářivé Slunce). Je to psychický a železný pokémon. Okolo jeho modrých očí se rozprostírá tmavě modrá oblast, na které při bližším zkoumání můžeme nalézt hvězdy a hvězdokupy.
Je známý také jako "příšera pohlcující slunce" a jeho ojedinělý útok se nazývá Sunsteel Strike, neboli zastavení slunce.

Lunala je opakem Solgalea, takže je to měsíční pokémon. Vzdáleně se podobá havranovi, vráně nebo netopýrovi a umí se měnit do své Full Moon podoby (neboli Úplňkové). Je to psychický/duší pokémon. Na stejném místě, jako Solgaleo, má vyobrazené hvězdy a hvězdokupy.

Také se jí říká "nestvůra pohlcující měsíc" a její speciální útok je Moongeist Beam, což v překladu znamená něco jako paprsek měsíčního ducha.Magearna

Magearna je zvláštní pokémon, který byl vytvořený lidmi před pěti sty lety. Je to mechanický pokémon a občas se mu přezdívá mechanický zázrak. Její "sukně" vzhledově trochu připomíná poké-ball. Je jednou ze tří hlavních pokémoních postav v devatenáctém filmu (spolu s Volcanionem). Je také jediným známým pokémonem, který ovládá útok zváný Fleur Cannon, což bychom mohli přeložit jako "Květinový kanón".

Strážci božstva

O těchto strážcích se moc neví, ale každý z nich chrání jeden ostrov z oblasti Alola.Jejich jména jsou založena na stejném principu - jsou to dvě slova, přičemž to první je "Tapu" a to druhé je dvojslabičné a čtyřpísmenné. Všichni mají společný Z-útok.

Úplně nahoře (oranžový) je Tapu Koko. Ten chrání ostrov Melemele. Je protivníkem UB-02 (v každé verzi hry jiného) a vedle Hala brání svůj ostrov. Ze všech čtyř pokémonů je tím nejrychlejším. Často pomáhá lidem na svém ostrově a je opravdu přátelský. Je to elektrický a vílí typ.

Vlevo vrohu (červený) je Tapu Bulu. Tento strážce je z ostrova Ula'ula. Jeho tvar je založen na buvolovi.  Jako Kahunu svého ostrova zvolil Nanu. Je opravdu silným pokémonem, i přes to, že se občas ostýchá. Je to travní a vílí typ.

Uprostřed obrázku (fialový) je Tapu Fini. Pochází z ostrova Poni, který také chrání. Hapu je Kahunou tohoto ostrova, protože si ji Tapu Fini zvolila. Před tím byl Kahunou dědeček Hapu, ovšem ten nedávno zesnul. Tapu Fini je považována za toho ze strážců, který toho vydrží nejvíc. Je založen na mečounovi. Je vodním a vílím typem.

A v rohu dole (růžový) je Tapu Lele. Jejím domovem je ostrov Akala, kde si zvolila Oliviu jako svou pomocnici. Tapu Lele je hodně plachá, ovšem je ze všech čtyř pokémonů tím, který se dokáže nevíce ubránit. Její tvar má původní základy v motýlovi. Poslední ze strážců je psychicko-vílím typem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář